בלי חינוך פנסיוני, הידע שלכם על הפנסיה שלכם תלוי בכם

הפנסיה נמצאת בכותרות, אבל רק מעטים יורדים מהכותרות אל הפרטים. קחו כמה טיפים שיסייעו לכם להבין קצת יותר על הכסף הגדול שיש לכם בצד
זוג בדירה - חינוך פנסיוני, להבין פנסיה

ככל שתדעו יותר על הפנסיה, נוכל לעזור לכם יותר

כולם רואים שנושא הפנסיה נמצא בכותרות באופן שוטף ואינטנסיבי – באתרי כלכלה, באתרי צרכנות, בפורומים, ברשתות חברתיות. מדובר באחד מן הנשאים הכי מדוברים. אלא שמרבית האנשים שנחשפים לכותרות מדלגים עליהן; כי פנסיה זה מסובך, כי פנסיה זה משעמם, כי פנסיה זה רחוק.

התוצאה של ההתעלמות הזאת היא הזנחה. מרבית האנשים, שכירם ועצמאים, נותנים לתוכניות הפנסיה שלהם לשייט כמעט בלי בקרה עד סמוך לגיל הפרישה. במקרה הטוב הם בודקים מעת לעת האם ההפקדות מבוצעות כסדרן, ושולחים מבט מהיר לעבר הצבירה ולעבר שיעור הקצבה.

הבעיה מתחילה, כמובן, במערכת החינוך, שלא מספקת לאזרחים הצעירים את הידע בנושא הכל-כך חשוב והכל כך משפיע על חייהם. בהעדר חינוך פיננסי בכלל וחינוך פנסיוני בפרט, רמת הידע של כל אחד ואחת תלויה במידת ההשקעה האישית בלימוד והבנת הנושא.

ההמלצה הנובעת היא – לכו ללמוד פנסיה. אלא שזה לא כל-כך פשוט, כי בעצם אין איפה. אבל היום יש אינטרנט, וכל המידע זמין לכל ברחק של כמה קליקים.

  • תתחילו במידע כללי – מה זה פנסיה? למה פנסיה? איך זה עובד?
  • תעמיקו מעט בחקיקה אודות פנסיה.
  • הכירו את תוכניות הפנסיה – קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל.
  • דעו מה יש לכם. ניתן לאתר תוכניות פנסיה הרשומות על שמכם באמצעות מערכת המסלקה הפנסיונית.
  • התחברו לתוכניות הפנסיה שלכם באמצעות אתרי חברות הפנסיה. סיירו באתר והכירו את המידע באזור האישי שלכם.
  • למדו לקרוא את הדו”ח השנתי של תוכניות הפנסיה. הדו”ח נשלח אליכם אחת לשנה בסביבות חודש מרץ.

נקודת התחלה טובה יכול לשמש אתר הזכויות ‘כל זכות’: לשכירים, לעצמאים.

אם זה נראה לכם מאמץ גדול מדי, תחשבו על כך שקצת מאמץ היום, על חשבון מעט זמן פנאי בסלולר, יכול להוסיף לפנסיה שלכם מאות אלפי שקלים ביום הפרישה. מאות אלפי שקלים. כסף גדול.

אנחנו לא מכוונים אתכם להפוך למומחי פנסיה, ודאי לא לדוקטורים לחיסכון פנסיוני, רק אמרים שחשוב שיהיה לכם קצת רקע, שיאפשר לכם לשלוט בפנסיה שלכם, לבדוק אפשרויות בשיקול דעת, ולקבל החלטות נכונות.

למעשה, בכל צומת חיים – הקמת משפחה, לידה של ילד, החלפת מקום עבודה ועוד – חשוב לבדוק את ההשפעות על תוכניות הפנסיה, את התמהיל בין חיסכון לבין ביטוח, את מסלולי ההשקעה ועוד. ההשפעות יכולות להיות מיידיות או עתידיות. בדרך כל זה גם וגם. לדוגמא: הרחבת המשפחה יכולה להוביל להחלטה פרקטית, להגדיל לזמן מה את רכיבי הביטוח על פני רכיבי חיסכון בתוכנית הפנסיה.

אתם לא לבד בעניין הזה של הבנת הפנסיה וקבלת החלטות. אנחנו כאן כדי להקשיב, לייעץ, להמליץ ולבצע עבורכם את ההחלטות שקיבלתם. זה תפקידנו, וככל שתדעו יותר על הפנסיה שלכם כך יהיה לנו יותר קל לעזור לכם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר