איך מתחילים לחסוך? בצעד קטן

הסוד הגדול לחיסכון הוא להתחיל מהר בסכומים קטנים, ולשמור על התמדה ורציפות. תכלס, כל אחד יכול. אז איך עושים את זה?
אשה על קו הזינוק - איך מתחילים לחסוך

המדריך המהיר לחיסכון לכל מטרה. כל אחד יכול

מדוע כל כך קשה לאנשים לחסוך? או יותר נכון, מדוע קשה להם להתחיל לחסוך? ברוב המקרים הסיבה לקשיי התחלה של חיסכון היא סדרי עדיפויות – החיסכון נמצא במקום נמוך, תחת הכותרת “אם אפשר”. אלא שלמעט במקרים מיוחדים, עבור רוב האנשים והמשפחות תמיד אפשר, רק צריך להסתכל על הדברים נכון.

אז בואו ניתן לכם כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל לחסוך בשוטף.

איפה לחסוך?

באופן כללי אפשר לחלק את עולם החיסכון לשתי קבוצות עיקריות:

קיימים רבדים נוספים בעולם החיסכון, אך עבור מרבית המשפחות שתי קבוצות אלו הן העיקריות והחשבות ביותר.

בכל מה שקשור לחיסכון הפנסיוני, המדינה מכריחה אותנו לחסוך – שכירים ועצמאים – בפועל מהמשכורת הראשונה. לחיסכון הפנסיוני יש חוקים ונהלים שמבטיחים רצף חיסכון עד גיל הפרישה. סכומי החיסכון הן נגזרת של ההכנסה, ולמעשה מועברים ישירות לתוכניות הפנסיה השונות, מבלי שהחוסכים רואים אותם בשוטף (יש דרכים לעקוב אחרי החיסכון הפנסיוני, ומומלץ לעשות זאת פעם בחודש, ולפחות פעם בשנה).

אבל איך חוסכים בשוטף, מהנטו? לשם כך קיימות תוכניות החיסכון הנזילות, שמאפשרות לחסוך בהוראת קבע או בהפקדות חד-פעמיות (בשילוב של שתי הדרכים), וליהנות מהצמדה, תשואות והטבות מס.

לתוכניות החיסכון יש שמות מוזרים שעלולים לבלבל, אבל מדובר בתוכניות חיסכון נזילות קלאסיות, כמו שפעם היינו רוכשים בבנקים. היום הן תחת חברות הביטוח ומשווקות ע”י סוכני הביטוח.

תוכניות החיסכון הפופולאריות ביותר הן קופת גמל להשקעה ופולסות חיסכון (אמרנו לכם שהשמות עלולים לבלבל).

כמה לחסוך?

הסוד הוא להתחיל בסכומים קטנים ולשמור על התמדה ורציפות. לא לחכות לירושות, או למענקים או לסכומים גדולים – להתחיל בקטן. בהמשך, כאשר יש יותר כספים פנויים, ניתן להגדיל את החיסכון, לפתוח תוכניות נוספות ואפילו לפעול בזירת ההשקעות. אבל הסוד לחיסכון הוא להתחיל מהר ובסכומים קטנים.

קחו לדוגמא זוג שמפריש לחיסכון 100 ש”ח בכל חודש, סה”כ 200 ש”ח. אפשר גם פחות אבל לשם הנוחות בחרנו מספר עגול, שנמצא בהישג יד של משפחות רבות. בכל שנה כל אחד מבני הזוג “שם בצד” 1,200 ש”ח, סה”כ 2,400 ש”ח. אלו סכומים שכבר יש מה לעשות איתם, אם צריך. למשל, להחליף טלוויזיה, לקנות מזרן חדש, מחשב לילד.

כמובן שמומלץ לא לגעת בחיסכון ככל שניתן, אך זה היתרון של חיסכון נזיל – בכל רגע נתון אפשר לממש אותו לכל מטרה.

מפעם לפעם תבדקו האם ניתן להגדיל את סכום החיסכון החודשי. בכל פעם שממשים חיסכון פותחים תוכנית חדשה ושומרים על רצף חיסכון.

מתי לחסוך?

כאמור, ברמת העיקרון מומלץ להתחיל מייד, כמה שיותר מוקדם וכמה שיותר מהר. את ההפקדה לחיסכון מומלץ לעשות בוב ביום בו מקבלים את ההכנסה החודשית. כלומר, דבר ראשון, או אחד מהדברים הראשונים בכל חודש. שירד מהראש.

קבלו ייעוץ לחיסכון לכל מטרה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר