פיקדון או חיסכון? הכירו את האופציות לכסף “בצד”

פיקדון בנקאי יכול להיות פתרון טוב כדי לשמור על ערך הכסף בתקופה של המתנה. התשואה אפסית. חיסכון הוא מהלך השקעה של ממש לעתיד המתאפשר באמצעות מספר כלים, כולם מציעים תשואה על ההשקעה וחלקם אף מקנים הטבות מס. הכירו את האפשרויות
פיקדון או חיסכון? הכירו את האופציות לכסף “בצד”

עושים סדר: פיקדון וחיסכון הם אפיקי השקעה שונים באופן מהותי

חיסכון לעתיד זה חשוב, על כך כולנו מסכימים– אבל מה זה בדיוק אומר, ואיך עושים את זה נכון?
חיסכון כספי לעתיד הוא משאת נפש של מרבית האנשים.

דור מקימי המדינה נהג לשמור כסף מזומן ליום סגריר מתחת למזרון או מתחת לרצפה והטיף לילדיו על חשיבות החיסכון.
הדור הבא כבר הקים בבנק שלל פיקדונות מוגדרים למטרות שונות, אם כי לא מאוד מגוונות– לימודים אקדמיים לילדים, חתונה לילדים, ואפילו בית – ניחשתם נכון – לילדים.

והדור של היום? הוא כבר יודע שהריבית שיקבל בפיקדונות בנקאיים היא אפסית ומחפש אלטרנטיבות מוצלחות יותר שיאפשרו לו לחסוך לעתיד ילדיו.

בואו נעשה רגע סדר במושגים ונבדיל בין חיסכון לפיקדון – השונים זה מזה באופן מהותי

פיקדון בנקאי

זהו ערוץ ההשקעה המסורתי שמציעים הבנקים, המאפשר לכל אדם להפקיד סכומי כסף גדול שנמצאים בידיו, בדרך כלל באופן זמני – למשל בתקופה שבין מכירת הרכב לרכישת רכב חדש.

שלושה דברים שחשוב לדעת בנושא פיקדונות:

  • כל סוגי הפיקדונות מאפשרים השקעה בטוחה וסולידית של הכסף, ובהתאם התשואה שהם מציעים מוגבלת מאוד.
  • אין כל מניעה ליצור פיקדונות בבנק אחר מזה בו אתם מנהלים את החשבון שלכם.
  • אם יש לכם עסק ויש בידכם כרגע סכום גדול לתקופה קצרה – פיקדון בנקאי יכול להיות פתרון טוב ולאפשר לכם לשמור על ערך הכסף בתקופת ההמתנה.

חיסכון הוא מהלך השקעה של ממש לעתיד המתאפשר באמצעות מספר כלים, כולם מציעים תשואה על ההשקעה וחלקם אף מקנים הטבות מס.

חיסכון לטווח קצר ובינוני

קרן השתלמות – זוהי למעשה קופת חיסכון לאנשים עובדים, המורכבת מהפרשות העובד לצד הפרשות המעסיק. ההפקדות לקרן השתלמות (עד מדרגה מסוימת) פטורות ממס וכך גם הכספים שנצטברו בה, במידה ולא נמשכו מוקדם מדי.

קופת גמל להשקעה – מאפשרת הפקדה חודשית או חד פעמית של עד 70,000 ₪ בשנה ומהווה ערוץ חיסכון איכותי יותר מהפיקדונות הבנקאיים. את כספי החיסכון ניתן למשוך בכל עת (בכפוף לתשלום של 25% מס על הרווח הנצבר) או להמשיך בחיסכון עד לגיל פרישה ולאחר מכן לקבל אותו כקצבה חודשית המתווספת לכספי הפנסיה.

פוליסת חיסכון – מוכרת גם בשמות פוליסה פיננסית או חיסכון מנוהל. הכספים המופקדים לפוליסה מנוהלים על ידי חברות הביטוח בנאמנות המצויה תחת פיקוח של משרד האוצר וזמינים למשיכה בכל עת. זהו חיסכון גמיש המאפשר התאמה אישית מרבית לצרכי החוסך.

חיסכון לטווח ארוך

חיסכון פנסיוני – מטרתו לאפשר לאדם להמשיך ולהתקיים בכבוד גם לאחר פרישתו מעולם העבודה באמצעות הפרשה קבועה של אחוז מסוים מהמשכורת החודשית. הגופים הפיננסיים השונים מציעים מגוון אפשרויות לחיסכון פנסיוני, כגון קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל.

בשונה מפיקדון בנקאי, אותו ניתן לפתוח בקלות ובאופן עצמאי, מכשירי החיסכון ארוכי הטווח דורשים ידע וניסיון רב בערוצי ההשקעה המיטביים והיכרות מעמיקה עם חוקי המס בישראל.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר