סל הביטוח העסקי בעידן פוסט קורונה

מתחילים להשתחרר מהקורונה ולחזור לשגרת עסקים. אבל לא הכל אותו דבר. חלק מן הביטחים שיש לכם בעסק דורשים בדיקה מחודשת בהתאמה למצב.
מגדלי עסקים - ביטוח עסקי פוסט קורונה

אילו ביטוחים עסקיים מחייבים חשיבה מחודשת?

בתחילת חודש מרץ 2021, המשק התחיל השתחרר מהריסון של משבר ‘הקורונה’. עדיין לא חזרה לשגרה מלאה, אבל אם עסקים שמקבלים קהל יכולים לחזור לשרת את לקוחותיהם כבעבר (תחת מגבלות כמות ומרחק), אנחנו בדרך הנכונה.

כבר ברור כי ההשפעות של תקופת הקורונה על העולם העסקי הן משעותיות ומרחיקות לכת. הדוגמא הבולטת ביותר היא השינוי הדרמטי בהגרלי העבודה של מליוני עובדים ברחבי העולם, שהתרגלו ואף מעדיפים לעבוד מהבית. מגמה זו, שהתחילה לפני משבר הקורונה והואצה בעקבותיו, תשפיע על שווקי המשרדים, המחשוב, התחבורה ועוד. דוגמא בולטת נוספת היא בכל הקשור לנסיעות עסקים בין מדינות.

המשמעות היא שעסקים צריכים לחשב מסלול מחדש, לקראת עידן הפוסט קורונה, וזה כולל גם את סל הביטוחים העסקיים.

ריכזנו עבורכם כמה המלצות למחשבה מחודשת בתחומי ביטוח עסקי שעברו שינוי משמעותי, ואפילו דרמטי, בתקופת הקורונה.

ביטוח צד ג’

תקנות הפוסט קורונה – לגבי עטיית מסכה, שמירת ריחוק, שירות ללקוחות לא מחוסנים ועוד – חושפים בעלי עסקים, במיוחד כאלה בהם מתבצעת קבלת קהל, לסיכוני תביעה מסוג חדש. כל עסק חייב לבחון את כיסויי צד ג’ שלו, ולבחון האם נדרשת הרחבה של הכיסוי.

ביטוח בכירים ואנשי מפתח

החזרה לשגרה אינה אומרת כי מגפת הקורונה נעלמה. כלומר, בני אדם עדיין חשופים לסיכוני המחלה. בישראל שהפכה למדינה מחוסנת, הסיכון אמנם קטן לעומת מדינות אחרות, אך הוא קיים. השפעתו על העסק עלולה להיות גדולה ומכרעת, במידה ומדובר באנשי מפתח החיוניים לתפקודו התקין של העסק. מומלץ לשקול רכישת ביטוח אנשי מפתח.

ביטוח סייבר

איומי הסייבר על עסקים, קטנים כגדולים, היו בתאוצה גם לפני משבר הקורונה העולמי, אך הועצמו בשיעור ניכר בעקבותיו. יותר עבודה מרחוק פירושה יותר תקשורת נתונים במרחב הדיגיטלי, ויותר חשיפה לסיכוני סייבר. רכישת ביטוח סייבר לעסק היא כיום צעד חיוני ונדבך יסוד בסל הביטוחים העסקיים.

ביטוח נסיעות

הטכנולוגיות המשכוללות לעבודה ופגישות מרחוק, שעשו קפיצת מדרגה בימי הקורונה, אמנם מקטינות את הצורך של נסיעות. כך גם המגבלות הרבות על תנועה בין מדינות. אך יחד עם זאת, בעת הצורך בקיומה של נסי, יש לקחת בחשבון צרכים חדשים בביטוח נסיעות. לדוגמא, מה קורה כאשר במדינת היעד מוכרז סגר ולא ניתן לחזור הביתה?

ביטוח סחורה בהעברה

גם תעבורת סחורות בינלאומית, כמו כל דבר הקשור לתנועה בין מדינות, עלולה להיפגע כתוצאה מהמצב החדש. לדוגמא, סגר של מספר ימים בנמל כלשהו עלול לפגוע בסחורה או בעסקה או בשתיהן. חשוב לבחון את ביטוחי סחורה בהעברה גם בראייה של סיכוני תקופת הפוסט קורונה.

ביטוח רכב

אם העובדים בעסק נוסעים פחות, הן בשל העבודה מהבית, או בשל מיעוט של פגישות פיזיות ומגבלות קורונה כאלה ואחרות, יתכן שכדאי לשקול ארגון מחדש של ביטוחי הרכב בחברה. למשל, מעבר לביטוח לפי קילומטראז’.

צוות נמר סוכנות לביטוח לשירותכם בייעוץ בכל הקשור לביטוח העסק, העובדי והרכוש בעידן העסקי החדש.

רק בריאות לכולם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר