אפשר לאתר חיסכון אבוד, אבל מה לעשות כדי שזה לא יקרה?

חסכונות אבודים הם תופעה נפוצה, וניתן לאתר אותם באמצעות מערכות טכנולוגיות של משרד האוצר. קבלו טיפים איך להיות בקשר עין עם החיסכון שלכם
ידיים מגינות על כסף - חיסכון

מתי חשוב להסתכל על החיסכון?

אחת התופעות המדהימות היא, אנשים שמאבדים קשר עם חסכונות. עד כמה ההתופעה הזאת נפוצה? עד כדי כך שהממשלה פיתחה כלים שיאפשרו לאזרחים לאתר חסכונות אבודים. שירותי הר הביטוח והר הכסף של משרד האוצר נועדו בדיוק למטרה הזאת.

איך זה בכלל יכול לקרות?

הסיבות לאובדן קשר עם כספי חיסכון הן רבות. אחת הנפוצות היא מעבר בין עבודות. אבל הסיבה העיקרית, וכולנו מבינים זאת, היא חוסר ערנות של החוסכים. יתר מדי אנשים לוקחים את החיסכון הפנסיוני – החיסכון המשמעותי ביותר בחיים – כמובן מאליו, משאירים את האחריות למעסיק, ועובדים על “טייס אוטומטי”.

כאשר מתקרבים לגיל הפרישה מתעוררים לפתע, ואז מגלים הפתעות.

אך אובדן קשר יכול להיות גם עם חסכונות נזילים, ולא רק עם תוכניות פנסיה. תתפלאו, אבל קיימים אפילו תיקי השקעות אבודים.

מה לעשות עכשיו?

האם יתכן כי גם לכם יש תוכניות אבודות אי שם במרחב הפיננסי? הצעד הראשון הוא לבדוק זאת באמצעות מערכת הר הביטוח לאיתור פוליסות, מערכת המסלקה הפנסיונית לאיתור תוכניות פנסיוניות, ומערכת הר הכסף לאיתור חסכונות.

אנחנו כמובן לשירותכם בנושא זה בתעריפים נוחים: איפה הכסף שלי?

איך למנוע אובדן חסכונות?

הסוד הוא פשוט: לעקוב אחרי כל תוכנית באופן שוטף ובתדירות קבועה. בכל המישורים – חיסכון פנסיוני, חיסכון נזיל לכל מטרה – מומלץ על קשר עין חודשי, או רבעוני, אבל המינימום הוא אחת לשנה.

ניתן לעשות זאת הן באופן עצמאי, באמצעות כלי המידע של חברות הביטוח, בתי ההשקעות והבנקים, או בעזרתנו.

חשוב לבדוק האם בוצעו הפקדות, כגון הפקדות מעסיק או הוראות קבע, האם הסכומים תקינים, וכד’. בחיסון פנסיוני כדאי לבדוק גם את היתרות למשיכה ואת שיעור הקצבאות הצפויות.

מתי חשוב במיוחד להתחבר לחיסכון הפנסיוני?

תוכניות פנסיה, שמלוות אתכם לאורך כל הקריירה, מהמשכורת הראשונה ועד מועד הפרישה, תלויות בהכנסה. למעשה, בכל רגע נתון הן צריכות להתאים לשינויים בחיים, הן מבחינת שיעור החיסכון והן מבחינת הכיסויים, וכמובן צריכות לשקף את רמת החיים שלכם.

לכן, בצמתי חיים יש חשיבות מיוחדת למעקב ולטיפול בחיסכון הפנסיוני:

  • עבודה ראשונה
  • זוגיות / הקמת משפחה
  • ילד נולד
  • החלפת עבודה
  • שדרוג בקריירה
  • לקראת פרישה
  • אירוע פיננסי – למשל, קבלת ירושה
  • מעבר דירה – רכישת דירה להשקעה

איתכם לאורך כל הדרך

צוות הסוכנים והמומחים של נמר סוכנות לביטוח עומד לשירותכם לאורך כל הדרך – תכנון החיסכון ובחירת הפתרונות, ליווי מקצועי שוטף וייעוץ בצמתי החיים, תכנון פרישה, ומענה לכל צורך לכל אורך הדרך.

צרו עמנו קשר.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר