כפל ביטוח – איתור ומניעה

שירות כפל ביטוח – כדי שלא תשלמו פעמיים עבור אותו כיסוי

כפל ביטוח, כאשר משלמים פעמיים על אותו כיסוי, יכול לנבוע מכמה גורמים, בדרך כלל מטעות. שירות איתור ומניעה מבטיח איתור של ביטוחים וכיסויים מיותרים. השירות ניתן ללא תשלום ללקוחות נמר סוכנות לביטוח. קראו ודברו איתנו.
מדידת כסף - איתור ומניעה של כפל ביטוח

אחד המושגים הבולטים של העת האחרונה הוא ‘כפל ביטוח’ – אותו מצב בעייתי בו לאדם יש מספר כיסויים עבור אותו סיכון, שכמובן טומן בחובו גם חיוב כפול ומיותר.

כפל ביטוח – מה זה בדיוק?

במצב של כפל ביטוח, המבוטח רכש שתי פוליסות (או יותר) הכוללות את אותו רכיב כיסוי. המבוטח משלם בפועל פרמיה כפולה, אך במקרה של אירוע ביטוח שעבורו נרכש הכיסוי – כפל הביטוחים לא ישפיע על גובה ההחזר או התשלום שיקבל.
למעט מקרים יוצאי דופן, כפל ביטוחי שכרוך בתשלום כפול, הוא פשוט בזבוז כסף ללא תועלת.

דוגמאות לכפל ביטוח

  • לקוחה שרכשה ביטוח משלים של קופת חולים, ובנוסף רכשה גם ביטוח בריאות פרטי בחברת הביטוח.
    בשתי הפוליסות קיים רכיב של החזר הוצאות ניתוח, אך כאשר נזקקה הלקוחה לניתוח – חברת הביטוח הפרטית לא הסכימה לשלם לה מאחר והיתה זכאית להחזר מקופת החולים.
  • לקוח שרכש פוליסת ביטוח בריאות פרטית ובמקביל הצטרף לביטוח בריאות קבוצתי דרך מקום העבודה, וכעת מחזיק בפועל כיסויים כפולים עבור אותם נושאים.
  • לקוח שרכש מספר פוליסות ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה אך על פי חוק יכול לקבל פיצוי של עד 75% מההכנסה שהיתה לו לפני שנפגע, ללא קשר לכמות הביטוחים בהם החזיק ושעבורם שילם כל השנים.

למה מקרי ‘כפל ביטוח’ כל כך שכיחים?

המשותף לרוב המקרים בהם קיים כפל ביטוח הוא חוסר ידיעה וחוסר הבנה של הלקוח.
לעיתים אנו רוכשים פעם נוספת ביטוח שכבר יש לנו, פשוט כי איננו יודעים על הביטוח הקיים ולא זוכרים שרכשנו אותו בעבר.

לעיתים נדמה לאנשים כי אם ירכשו ביטוחים רבים – איכות הכיסוי הביטוחי שלהם תשתפר.
פעמים רבות אנשים כלל לא יודעים מה כולל הכיסוי שרכשו – בעיקר בתחום ביטוחי הבריאות – ולכן הם נוטים להוסיף גם כיסוי פרטי למרות שבנושאים מסוימים הכיסוי המשלים של קופת החולים מספק להחלוטין.

מה אפשר לעשות?
בעיקר – סדר!
יש לאתר את כל מוצרי הביטוח הקיימים לבני המשפחה, לבחון האם אכן כולם דרושים, לבדוק מצבים בהם פוליסות שונות מעניקות כיסוי זהה לאותו מקרה בדיוק, ולבטל את הפוליסות הכפולות שעולות כסף מיותר.

לעתים קרובות כפל ביטוח בתחום אחד מלווה בחסר ביטוח בתחום אחר. איתור כפל ביטוח ומנעתו עשויה לפנות כספים עבור השלמת ביטוחי חסר.

נמר סוכנות לביטוח מציעה ללקוחותיה שירות לאיתור ומניעת כפל ביטוח
אנו מאתרים עבורכם את כל תכניות הביטוח והפנסיה שקיימות על שמכם, מבצעים ניתוח מקיף של המידע והנתונים, ושולחים אליכם במייל דו”ח מפורט על הממצאים.

וזה לא הכל – צוות הסוכנות המקצועי יציג לכם המלצות אישיות לחיסכון, בין היתר באמצעות ביטול הפוליסות המיותרות שיתגלו.
השירות מוצע חינם ללקוחות הסוכנות.

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר