תכנון פרישה – מתי מומלץ להתחיל בתהליך?

גם אתם מתחילים לחשוב על הפרישה לקראת גיל 50? יש לכם מספיק זמן לשפר את התשתית הפיננסית שלכם לפנסיה באמצעות תהליך מקצועי של תכנון פרישה
זוג מבוגר מול מחשב - תכנון פרישה

תתחילו כמה שיותר מוקדם. תכלס, מהמשכורת הראשונה

גיל הפרישה לנשים הוא 62 ולגברים 67. הניסיון מוכיח כי אנשים מתחילים לחשוב על הפרישה כאשר הם מתקרבים לגיל 50. למספר “העגול” יש כנראה אפקט פסיכולוגי.

המחשבות על הפרישה הן מעורבות. יש כמיהה לשקט נפשי, לזמן איכות עם הנכדים ועם עצמך, לתחביבים ולהנאות שקשה לממש באמת כאדם עובד, לסדר יום חדש ונינוח. במידה מסוימת מתחילים לפתח ציפיות לקראת הפרישה. ויש, מצד שני, את החששות.

האם אוכל לשמור על רמת חיים נאותה ולכמה זמן?

שאלות רבות עולות לקראת מועד הפרישה. מדובר בשינוי דרמטי בחיים, כאשר יוצאים ממעגל העבודה ולמעשה צריך להתקיים ממה שחסכנו עד כה, והשליטה על הזמן היא במלואה שלנו.

מכל החששות שיש לאדם לקראת הפרישה, החשש הנוקב ביותר הוא בעניין רמת החיים: איזו רמת חיים תהיה לי בגיל הפנסיה, ולכמה זמן יספיק לי הכסף?

תכנון פרישה עושה את ההבדל

איזו רמת חיים תהיה לכם? זאת לא חייבת להיות תעלומה. למי שמגיע לגיל הפרישה לאחר תהליך מקצועי ומסודר של תכנון פרישה, יהיה יותר כסף ופחות הפתעות.

זה כל הסוד של תכנון פרישה מקצועי: למקסם את החיסכון הפנסיוני, והמקורות האחרים למי שיש, ולתת מסגרת להתנהלות כלכלית נכונה ומבוקרת.

התהליך מתבצע לפני הפרישה, וכולל גם ליווי אישי אחריה.
קראו על תהליך תכנון פרישה.

אז מתי כדאי להתחיל?

התשובה היא פשוטה: כמה שיותר מוקדם. כאמור, רוב גדול חושב על זה לקראת גיל 50, מה שנותן 12 שנים (לנשים) ו-17 שנים (לגברים) לתקן טעויות עבר, למצות זכויות מס, למקסם הטבות ותשואות, ולהכניס את החיסכון למסלול של שיפור ומיטוב. זה מספיק זמן.

מן הסתם, ככל שמתקרבים למועד הפרישה, כך יותר קשה להגדיל את כוח החיסכון. לכן, אם אתם קרובים לגיל 50, תתחילו במסע לאיתור מתכנן פרישה. אם כבר עברתם את גיל 50, רצוי שתהיו כבר בעיצומו של התהליך.

אם אתם קרובים ל-60 ועדיין לא התחלתם בתכנון פרישה, ההמלצה היא למהר. אף פעם לא מאוחר לשפר משהו בתשתית הפיננסית שלכם לגיל הפרישה.

מה תגידו לילדים?

אם יש לכם ילדים בגיל העבודה, ואולי אפילו נכדים שכבר מתפרנסים, תנו להם טיפ לחיים: לשמור כל הזמן על “קשר עין” עם החיסכון הפנסיוני, מהמשכורת הראשונה. כי תכנון פרישה בעצם מתחיל בגיל צעיר. לא צריך לחכות לגיל 50 כדי לתכנן את העתיד.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר