למה ביטוח לנהג צעיר עולה יותר?

ביטוח נהג צעיר עולה יותר, כך אגב עפ"י חוק. הסיבה היא חוסר הניסיון שמהווה סיכון מוגבר עבור חברת הביטוח. כל מה שצריך לדעת על ביטוח לנהג צעיר
ילד במכונית צעצוע - למה ביטוח לנהג צעיר עולה יותר

כשהדור הצעיר מגיע לגיל בו הוא יכול לנהוג, צריך לקחת בחשבון עלייה בהוצאה לביטוח רכב

חישוב עלויות פוליסת הביטוח מתבצע על ידי חברות הביטוח תוך שימוש במספר פרמטרים. אחד מהפרמטרים הללו הוא גילו של הנהג. זהו שיקול רב משמעות, מאחר וחברות הביטוח יוצאות בהנחה שנהג צעיר הוא עדיין ללא מספיק ניסיון נצבר בנהיגה, כולל התמודדות עם תרחישים שונים והפעלת שיקול דעת במקרה הצורך.
כלומר, אדם מבוגר שזה עתה הוציא רישיון נהיגה, ישלם מחיר שונה מנהג צעיר חדש, בגלל הגיל שמשפיע על שיקול הדעת.

כידוע, ישנם שני סוגי ביטוח לרכב, חובה ומקיף (הכולל גם כיסוי צד ג’). את ביטוח החובה, כשמו, חייב כל בעל רכב לרכוש, אחרת תהיה זו עבירה. ביטוח זה מכסה נזקי גוף שנגרמו לנהג הרכב, או כל אדם אחר, שנפגע בתאונה.
ביטוח מקיף אינו ביטוח שחובה לרכוש אותו, אולם הוא מומלץ, ומן הסתם יש לו חשיבות גבוהה במיוחד כאשר מדובר בנהג צעיר. הביטוח המקיף מכסה נזקים שנגרמו לרכב, וכולל גם מרכיב ביטוח צד ג’, המכסה את הנזקים שנגרמו לרכבו או רכושו של צד שלישי.

כל פוליסת ביטוח רכב, חובה ומקיף, מתייחסת, כאמור, למספר פרמטרים, ביניהם דגם הרכב ושנת הייצור שלו, עבירות תנועה קודמות של הנהג, מין הנהג וכפי שהודגש – גילו.

לעניין ביטוח לנהג צעיר, חשוב לשים לב כי המינוח נהג צעיר מתייחס לגיל הנהג, בעוד שהמינוח נהג חדש מתייחס לוותק הנהיגה של הנהג.
כלומר, יכול להיות מצב בו נהג חדש הוא אדם מבוגר שרק עתה הוציא רישיון נהיגה. אולם לא יכול להיות מצב בו נהג צעיר לא יהיה גם נהג חדש, מאחר ורק עתה התאפשר לו להיות בעל רישיון נהיגה.

עוד חשוב לזכור, כי למרות שמחיר פוליסת ביטוח לנהג צעיר הוא גבוה יותר, הרי שמדי שנה, בעת חידוש הפוליסה, ירד המחיר בהתאם לגיל הנהג ולוותק שצבר בכביש, כמו גם התחשבות בהיסטורית הנהיגה שלו, אם אין בה הרשעות או תביעות קודמות נגד חברת הביטוח.

קיימות היום תוכניות ביטוח חדשניות שמאפשרות הוזלת עלות ביטוח לנהג צעיר עם שיפור ברמת הנהיגה, כאשר המדידה מתבצעת באמצעות מערכות טכנולוגיות פשוטות המותקנות ברכב.

יש לכם נהג צעיר בבית? התקשרו אלינו לקבלת פתרונות בהתאמה אישית.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר