זמן קורונה: פטור ממס על פידיון מוקדם של קרנות השתלמות

רשת הביטחון הכלכלי בתקופת משבר הקורונה: ניתן למשוך עד 45,000 ש"ח מקרנות השתלמות לא נזילות, ללא תשלום מס.
גבר מול מחשב נייד - פידיון מוקדם של קרנות השתלמות

ניתן למשוך עד 45,000 ש"ח בתקופה של 6 חודשים. חשוב להתייעץ לפני שמחליטים

עפ”י הוראת שעה של המפקח על הביטוח במשרד האוצר, ניתן למשוך כספים מקרנות השתלמות לא נזילות, ללא תשלום מס. כלומר, הותר פידיון מוקדם פטור ממס.

הוראת השעה, שנכנסה לתוקף ב-10 באוגוסט 2020, ותוקפה ל-6 חודשים בשלב זה, נועדה לסייע למי שנקלעו למצוקה כלכלית עקב משבר הקורונה.

  • בכל חודש ניתן למשוך עד 7,500 ש”ח, סה”כ עד 45,000 ש”ח, מקרנות השתלמות לא נזילות (לפני תום 6 שנים חיסכון), ללא תשלום מס.
  • משיכת הכספים מותרת מהפקדות עד התקרה המוטבת – תקרת שכר בגובה 15,712 ש”ח.
  • ניתן למשוך את הכספים לאחר 7 ימים ממועד הגשת הבקשה למשיכה.
  • יכולים למשוך כספים מי שהם ו בן/בת זוגם פוטרו או הוצאו לחל”ת, או שכירים שחוו ירידה משמעותית בהכנסות כתוצאה ממשבר הקורונה.

אל תמשכו לפני שתתייעצו

אנו מסבים את תשומת לבכם לכך, שהטבה זו היא חלק מרשת הביטחון הכלכלי של ממשלת ישראל לתקופת הקורונה. רשת הביטחון הכלכלי כוללת שורה של הטבות והקלות, כגון מענקים, אפשרות לדחיית תשלומי קרן בהלוואות ועוד.
האפשרות לפידיון מוקדם של קרנות השתלמות ללא תשלום מס, היא הטבה חשובה, אבל היא מיועדת להיות המוצא האחרון – רק כאשר אין ברירה אחרת.

לכן אנו ממליצים לא לנקוט בצעד זה ללא התייעצות עמנו, ולא לפני שבדקתם ומיציתם כל אופציה אחרת להתמודדות כלכלית עם המצב הקשה.

כלומר, רצוי לנסות ככל האפשר לשמור על החיסכון שצברתם עד כה בקרנות השתלמות, שהן אפיק חיסכון והשקעה אטרקטיבי במיוחד, שכדאי להגן עליו ככל שניתן ולהשתמש בו לייעודו המקורי.

אנחנו כאן לשירותכם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

לקבלת שירות או הצעת מחיר

03-5666260

מענה טלפוני: ימים א’-ה’, בשעות 09:00 – 17:30.
—–
צור קשר