מהי תאונה? למי מיועד ביטוח תאונות אישיות ולמה יש לשים לב?

על פי הנתונים “היבשים” מדי שנה נפגעים למעלה מרבע מיליון בני אדם כתוצאה מתאונות. החלק הארי מן הפציעות מתרחש כתוצאה מתאונות דרכים והיתר בשל תאונות אישיות כגון נפילות, החלקות, כוויות ועוד שלל סוגי תאונות כתוצאה מפעילות כזו או אחרת.

ביטוח תאונות אישיות הוא מוצר ביטוחי אשר נולד על מנת לתת מענה למקרים בהם התרחשות של  תאונות קלות או קשות אינן מסתיימות במוות אלא מסתכמות בפציעה וגרם נזק גופני ברמות שונות. נזק הנגרם מתאונה מצריך בין היתר סיוע כספי על מנת להתמודד עם אובדן כושר עבודה זמני או קבוע ועוד.

ביטוח תאונות אישיות – הגדרת תאונה

על אף שההגדרה לתאונה משתנה מחברת ביטוח אחת לאחרת, ניתן לומר כי ההגדרה הכללית של תאונה, במסגרת ביטוח תאונות אישיות, היא אירוע או מקרה חיצוני ובלתי צפוי אשר מהווה את הגורם המרכזי לנזק גופני לנפגע.

התנאי הוא כי הנזק הפיסי חייב להיגרם עקב קרות התאונה. לדוגמא, אם אדם סבל בעברו מפריצת דיסק וכתוצאה מהתאונה מצבו החריף, אזי שלא מדובר בתאונה לצרכי ביטוח שכן הנזק הגופני כבר היה קיים ולא התרחש כתוצאה  מהתאונה.

הייחודיות של ביטוח תאונות אישיות היא שמדובר בפוליסה אישית אשר מותאמת למידותיו של הלקוח בהתאם לגילו, תחום עיסוקו, מצב בריאותו ועוד, כאשר אין צורך בהוכחת רשלנות כסיבה לקרות התאונה, לצורך קבלת הפיצוי הכספי.

למי ביטוח תאונות אישיות מיועד?

לביטוח תאונות אישיות יש מספר קהלי יעד קבועים וביניהם תלמידי בתי הספר בכל רחבי הארץ החל מגיל 3 ועד כיתה י”ב. מרבית ההורים אינם מודעים לחובה המוטלת על מוסדות החינוך השונים לבטח את תלמידיהם במסגרת ביטוח תאונות אישיות, המזכה בפיצוי כספי כל תלמיד אשר נפצע ונפגע גופנית במסגרת הבית ספרית או מחוצה לה, כולל החזרים כספיים עבור הוצאות רפואיות שונות.

מעבר לכך, ניתן למצוא לא מעט גופים שונים כגון מכוני כושר, מועדוני צלילה ועוד אשר מחויבים לבטח את קהל לקוחותיהם בביטוח תאונות אישיות. בנוסף, ביטוח זה מיועד לאנשים אשר במסגרת עבודתם חשופים יותר להתרחשות תאונות כגון עבודה באתרי בנייה, מפעלי ייצור ועוד. ולכל אדם אשר מעוניין לבטח את עצמו.

למה יש לשים לב טרם החתימה על הפוליסה?

מכיוון שביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח אישי, ניתנת לכם האפשרות להרכיב את הפוליסה בעצמכם. לכן בעת ביצוע סקר השוק בין חברות הביטוח עליכם לשים לב למספר פרמטרים
כגון: האם הפוליסה מכסה מצב בו קרות התאונה גרמה לכם לנכות? מה בדיוק כוללת ההגדרה של נכות? האם ניתן פיצוי בגין אובדן כושר עבודה זמני או קבוע? וכמובן מהם החריגים הקיימים בפוליסה?

והעיקר שלא תזדקקו.

ביטוח תאונות אישיות